לקמפוס דרושים מפעילי מדפסות דיגיטליות בעלי ניסיון-קו"ח ל c@mpus.co.il

מהפכה עיצובית?

זכות טכנולוגיה חדשה של חברת HP בשיתוף דפוס CAMPUS אפשר להדפיס על כל חומר וכל הדפס

goodesign-image2goodesign-image3

בשורה למעצבי ולמעצבות פנים: חברת HP הציגה לאחרונה פיתוח טכנולוגי חדש בשיתוף דפוס CAMPUS – מדפסות הלטקס החדשות שמאפשרות להדפיס כל דבר על כמעט כל משטח. האם זו תחילתה של מהפכה עיצובית? בהחלט כן. בעזרת הטכנולוגיה החדשה אפשר להדפיס על משטחים כמו קאפה, עץ, זכוכית, קרטון, לוחות PVCועוד. בפרזנטציה שערכו בחברת HPל פני כשבוע הציגו כיצד הטכנולוגיה עתידה לשנות את הדרך בה מעצבים ואדריכלים יוכלו לעצב חללים ובעצם להגשים כל רצון וכל דמיון.

בדיון סביב הממשק שבין עולמות הטכנולוגיה והעיצוב השתתפו דנה אוברזון, ירון טל, איילת לוי עדני ו-Robin Sprong וקיימו פאנל בנושא. טכנולוגיית הלטקס של חברת HP נמצאת בשימוש כבר 25 שנה והיא עוברת שינויים ושיפורים כל הזמן. כעת נרשמה פריצת דרך – היתרון של השיטה הוא שהצבע נשאר על המשטח ולא נספג בו ולכן נשאר גמיש, לא נמתח או מתפוצץ. יתרון נוסף, מכיוון ששכבת הצבע דקה מאוד, הטקסטורה של המשטח לא משתנה והחומר שומר על תכונותיו ועל מראהו הייחודי. בחברת HP הסבירו כי כעת אפשר להדפיס על מגוון רב של משטחים. הם בחנו והגיעו למסקנה כי אפשר להדפיס על כ-1,000 חומרי גלם קיימים, בנם כריות נוי, ריפוד ספות, פרגודים, וילונות, זכוכית המקלחת, חלונות, שטיחים, שולחנות, מראות, קירות, אריחים ועוד. המשמעות ברמה העסקית היא מיתוג והלבשת חלל בשפה אחידה, וברמה העיצובית – אפשר להלביש כל חלל, מדירה ועד מלון או מסעדה, בדיוק לפי החזון מבלי להתפשר על מה שיש בחנויות באותו רגע נתון.

goodesign-image4goodesign-image1

על פי HP הצבע עמיד למים ולאור ויכול להישאר ללא פגע כ-150 שנה בתוך מבנה סגור. הטכנולוגיה היא ירוקה לחלוטין, אין סכנת זיהום או הרעלה, אין ריח או פליטת חומרים. הטכנולוגיה מתאימה למשרדים, בתים פרטיים, בתי מלון ובתי חולים.

ברמה הפרקטית, לכל למעצב או אדריכל יש את היכולת להדפיס כל עיצוב שיבחר, אבל כדי להקל על מלאכת העיצוב HP מעסיקים 20 מעצבים מרחבי העולם שבונים אפשריות עיצוב ייחודיות בהתאם לטרנדים עולמיים.

slide1

בחשיפה התארח גם Robin Sprong, בעלים של סטודיו עיצוב בקייפטאון, המתמחה בהדפסה בפורמטים גדולים. הוא עובד עם קבוצה גדולה של מעצבים, צלמים ואמנים, והחבורה הזאת אומצה על ידי HP והם עובדים בעיצוב תערוכות, עיצוב טפטים ובעצם מתווים את הקו היצירתי של HP LARGE FORMAT.

slide4

לפרטים:בישראל תפעיל את הטכנולוגיה חברת הדפוס CAMPUS בשיתוף HP ואפשר לראות את כל אפשרויות העיצוב באתר www.campusid.co.il.